Kupowanie odzieży w lumpeksie

ię w takich miejscach. Co więcej, w wielu przypadkach zakup używanych ubrań ma dodatkową zaletę ? dzięki tym ubraniom stajemy się naprawdę stylowi. Noszone przez nas ubrania będą przecież unikalne i niepowtarzalne, bo nie są p

Dodane: 20-12-2016 05:50
Kupowanie odzieży w lumpeksie

Przepis na kreowanie własnego wizerunku

Używane ubrania od zawsze były bardzo popularne w Polsce. Tworzenie nowych sklepów z używaną odzieżą sprawiło, że spora część osób ubiera się w takich miejscach. Co więcej, w wielu przypadkach zakup używanych ubrań ma dodatkową zaletę ? dzięki tym ubraniom stajemy się naprawdę stylowi.

Noszone przez nas ubrania będą przecież unikalne i niepowtarzalne, bo nie są produkowane w masowych ilościach tak, jak ubrania dostępne w sklepach z odzieżą, która nie była wcześniej używana. Dzięki temu możemy stworzyć swój własny, oryginalny styl, co dla niektórych osób jest to bardzo istotne. Trzeba przyznać, że w ciągu ostatnich lat ilość osób, które w ten sposób zaczęły kreować swój wizerunek naprawdę znacznie wzrosła.


O odzieży w Wikipedii

Stosowana odzież może być odbierana jako forma komunikatu niewerbalnego.

Status społecznyedytuj
Odzież może stanowić wyznacznik statusu społecznego. Przykładowo w starożytnym Rzymie tylko senatorowie mogli w swych strojach sięgać po purpurę. W Chinach przed ustanowieniem republiki tylko cesarz mógł się ubierać w żółte barwy.

Rola społecznaedytuj
Odzież może również stanowić oznakę pełnionej roli społecznej ? np. jako uniform policjanta, lekarza, strażaka, żołnierza itp., sutanna księdza, bądź szkolny mundurek ucznia.

Poglądy, polityka, religiaedytuj
Odzież (lub jej elementy) może być również formą demonstrowania swoich poglądów, bądź przynależności do określonych grup (czarne koszule Milicji faszystowskiej z pierwszej połowy XX wieku, stroje subkultur, pomarańczowe fragmenty odzieży jako symbole solidarności z uczestnikami pomarańczowej rewolucji na Ukrainie).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Odzież


Stylowe ubrania z second handu

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy korzystając tylko i wyłącznie z używanych ubrań jesteśmy w stanie nadążyć za trendami. Odpowiedź na to pytanie jest prosta ? oczywiście, że tak! Zależnie od tego, jaki styl ubierania preferujemy i jakie ubrania lubimy nosić, a także od tego, do jakich sklepów z odzieżą używaną mamy dostęp, nasze starania w tym kierunku mogą oczywiście odnieść różne skutki.

Jednakże na ogół, przy obecnym dostępie do naprawdę różnorodnej odzieży importowanej zza granicy możemy ubrać się za niewielkie pieniądze bardzo modnie. Nic więc dziwnego, że w używane ubrania inwestują nie tylko ludzie, którzy nie przykładają dużej wagi do obecnie panujących trendów, ale także i osoby, którym bardzo zależy na własnym wyglądzie.© 2019 http://dziennik.babia-gora.pl/